Zázračný chlebíček bez hnětení


Spread the love

SUROVINY

3 hrnky (250 ml)hladká mouka

1,5 hrnkuvlažná voda

1/2 lžičkysušené droždí

1,5 lžičkysůl

kmín + sezamová semínka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do misky dáme všechny suché suroviny a zalijeme je vodou. Promícháme a zakryjeme fólií a takto těsto necháme stát 12 hodin na kuchyňské lince. Zvyknu to dělat večer a ráno chlebík upeču.
    Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 1Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 2

  2. Po 12 hodinách těsto překlopíme na pracovní desku a vytvarujeme bochník. Troubu vyhřejeme na 230 st. i s formou, která má víko. Nejlepší je podle mě forma z jánského skla.
    Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 3Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 4Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 5Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 6

  3. Do horké formy stáhnu/přeložím chlebíček i s pečícím papírem, zakryji a peču půl hodinu. Po půl hodině odkryji a dopečeme 20 minut. Po upečení chlebíček vyberu a potřu studenou vodou.
    Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 7Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 8Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 9Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 10Příprava receptu Zázračný chlebíček bez hnětení, krok 11