Zapékaná cuketa se sýrem – rychlovka na večeři


Spread the love

SUROVINY

malá cuketa
olej
česnek
pepř
mozzarella
nastrouhaný parmezán

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Plech na pečení vyložím papírem, který ještě namažu olejem. Cuketku nakrájím na 0,5 – 1cm kolečka a naskládám na plech.
  2. Stroužek česneku rozmačkejte a smíchejte se lžící oleje a ponatíráme na cuketu. Na každé kolečko nasypu špetku pepře (nemusí být). Pak položím kousek mozzarelly, posypu čerstvě nastrouhaným parmazánem a upeču do světlehněda. Pečou se rychle, je třeba je sledovat (řiďte se svou troubou – každá trouba peče jinak).
  3. Poznámka: Cukety před pečením nesolíme, aby nepustili zbytečně mnoho šťávy. Parmazán je slaný dost a když se upečené cukety přece jen zdají někomu málo slané, může si dosolit na talíři. Mně nejvíce chutná žlutá cuketka, má takovou jemnější chuť. Za ta léta co pěstujeme na zahradě cukety, jsme již měli kromě zelené a žluté například i bílou a pruhovanou cuketu nebo i maličké kulaté cukety, ale žádný rozdíl v chuti nevidím. Jedině ta žlutá cuketa je trošku chuťově jiná než ostatní. Sýr můžete dát i jiný (podle své chuti), mně se nejvíce osvědčila tato kombinace.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne