Žádné brambory ani rýže jako příloha. Zvolte si tuto zeleninovou přílohu k hlavnímu jídlu a kila půjdou dolů jedna radost.


Spread the love

 

1. Tukožroutský zeleninový salát, který nastartuje metabolismus a s postavou udělá zázraky

Zvykem hubnout už hned po Vánocích, abychom měli postavu jako modelky, tak šup do toho šup šup :). Vyzkoušejte tento salát, který si během diety oblíbíte. Nastartuje metabolismus, pročistí střeva a s postavou udělá zázraky.

Recept najdete ZDE

2. Zelí z červené řepy

Pokud máte rádi červenou řepu, určitě si ji připravte jako chutnou přílohu/salát k pečenému masu nebo tento salát z ni můžete podávat jako samostatnou přílohu. Případně pokud hubnete, považujte ho za hlavní chod. Samozřejmě tehdy vynechejte cukr, ale podle mně trochu cukru neuškodí ani v dietě, vždyť nemůžete hned úplně vynechat všechno, ale postupně 🙂

Recept najdete ZDE

3. Fantastický zelný salát s mrkví

Někdy naše maminky uměly uvařit do půl hodiny ty nejlepší jídla, jaká existovala. Bylo nedostatek surovin, hlavně byly kvalitní oproti dnešní době a hlavně jídla byly připravována s láskou a pokorou. Jeden ze starých tradičních receptů, na který se nesmí zapomenout byl zcela jednoduchý zelný salát s mrkví. Obsahuje mnoho vitamínů, výborně chutná a hodí se téměř ke každému hlavnímu jídlu.

Recept najdete ZDE

, krok 1

4. Vynikající lehký zelný salát se zálivkou z bílého jogurtu a zakysané smetany

Lehký a chutný salát z červeného zelí, který se dokonale hodí asi ke každému hlavnímu jídlu. Není vůbec těžký a díky jogurtové zálivce, která se hodí i do diety. Určitě zkuste. Ne stále musí být v salátu majonéza nebo tatarská omáčka. Pokud však nemáte rádi bílý jogurt, zkuste například použít i zakysanou smetanu. I s ní bude salát příjemně chutný a svěží.

Recept najdete ZDE

, krok 2

5. Zelný salát s paprikou, cibulí a mrkví

Chutná směs zeleniny, kterou podáváme ke hlavnímu jídlu.

Recept najdete ZDE

 

6. Super chutný zelný salát s mrkví jako z restaurace

I vám chutná zelný salát z mrkví v restaurací, kde ho podávají jako oblohu k hlavnímu jídlu? Obvykle ho najdete v restauracích, které podávají denní menu. Pokud jste si ho zkoušeli připravit i Vy doma, ale nevyšel Vám (chuťově) ani trochu podobný tomu z restaurace, vyzkoušejte tento. Tento chutná opravdu stejně, dovolíme si říci, že ještě o něco lépe. Posuďte sami.

Recept najdete ZDE 

, krok 3

7. Coleslaw salát – stará česká klasika

Možná ho všichni znáte, ale musím se podělit o recept. Je jednoduchý, chutný, časově a finančně nenáročný. A pokud místo majonézy použijete pouze nízkotučný jogurt, tak se dá říci, že i zdravý. Můžete ho jíst pouze s chlebem nebo podávat jako přílohu k pečenému masu. Doma ho dělávám často, jen tak na večeři, protože zelí mohu vždy a všude a spolu s mrkví a celerem…., kdo to vymyslel byl génius 🙂

Recept najdete ZDE 

, krok 4

8. Solený zelný salát s mrkví

Připravte si rychlý zelný salát s mrkví, který můžete podávat k nedělnímu obědu. Základní suroviny jako sůl, cukr a voda Vám postačí na nálev.

Recept najdete ZDE 

, krok 5