Vynikajíci větrníky z odpalovaného těsta


Spread the love

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Odpalované těsto:

250 ml vody
100 g másla nebo rostlinného tuku
150 g hladké mouky
4 ks vajíčka
špetka soli

Vanilkový krém:

1 bal. vanilkový pudink nebo Zlatý klas
300 ml plnotučného mléka
1 bal. vanilkového cukru
3 lžíce kr. cukru

Dále budeme potřebovat:

šlehačku
světlou polevu od Dr. Oetker

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do hrnce odměříme vodu, přidáme sůlmáslo nebo rostlinný tuk a necháme povařitJakmile voda začne vřítvsypeme hladkou moukuihned zmírníme oheň a důkladně mícháme, aby se nevytvořily hrudky.
  2. Na velmi mírném ohni a za stálého míchání těsto krátce spařímeSprávné spařené těsto poznáme podle tohože se začne oddělovat ode dna a stěn nádobyje pevné a leskléOpalované těsto přendáme do studené mísymícháme a zpracovávámedokud částečně nevychladne.


  3. Do těsta postupně zapracujeme jedno vejce po druhém a každé s těstem důkladně spojímedokud přidáme další. Hotové odpalované těsto musí být husté, hladké a lesklé.

  4. Plech potřeme tukem nebo vyložíme papíremnakreslíme si na něm za pomoci sklenice a tužky orientační kroužku a cukrářským sáčkem něj stříkáme kolečka.


  5. Plech vložíme do dobře rozehřáté trouby na 200-220 stupňůRychlým zahřátím se v cestě vytvoří pára, která pečivo nafouknePrvních 7 minut nesmíme troubu otevíratabychom neporušili narůstání těstajinak by větrníky zůstaly tvrdé a nízké. Po uplynutí 7 minut teplotu mírně ztišitcca na 180 stupňů a pečeme, dokud nebudeme mít hezké zlatavé zbarvení pečiva.

  6. Když vidímeže pečivo nám dostalo krásnou barvu, troubu vypneme a mírně pootevřeme dvířkaVětrníky nevybírámeNecháme je takto v polootevřené troubě odstát 10 minut. Po uplynutí 10 minutvětrníky vyjmeme, ještě horké jejich překrojímePlnit je můžeme až po důkladném vychladnutí.

  7. Z mlékacukrů a zlatého klasu/pudinku si uvaříme hustý krémkterý také necháme mírně vychladnout.

  8. Vyšleháme si šlehačku a dáme ji do lednice vychladitVychladlé větrníky můžeme plnitNejdříve vanilkovým krémemPak šlehačkou

  9. Přikryjeme je a polijeme připravenou polevou podle návoduDobrou chuť!