Vanilkové řezy s banány a čokoládou


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

7 ks vajec
120 g kr. cukr
140 g polohrubá mouka

Nádivka:

500 ml mléko
2 bal. vanilkový pudink
200 g kr. cukr
2 ks žloutky
200 g máslo
5 ks banán
50 g sirup podle chuti
70 ml voda
50 g kr. cukr
pár kapek vanilková esence

Glazura:

125 ml smetana ke šlehání
130 g tmavá čokoláda
50 g med

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšleháme s 60 g cukru do husté pěny. V druhé misce vyšleháme bílky se zbylým cukrem do tuhého sněhu. Opatrně sníh vařečkou vmícháme do vyšlehaných žloutků a po lžících přidáme polohrubou moukou. Připravené těsto navrstvíme na plech o rozměru 40 x 30 cm a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme cca 20 minut při teplotě 180 stupňů. Buď těsto před pečením rozdělíte na 2 části nebo po pečení překrojíme na polovinu.
  2. Žloutky utřeme s cukrem. Do mléka přidáme vanilkový pudink a důkladně ho rozmícháme, abychom neměli žádné hrudky. Pudink dáme vařit na mírný oheň, přidáme žloutky s cukrem a vaříme do zhoustnutí. Hustý pudink odstavíme a necháme vychladnout.
  3. Máslo vyšleháme mixérem do pěny, přidáme po lžících studený pudink a vyšleháme nadýchaný krém.
  4. 50 g cukru rozpustíme v 70 ml vody a přidáme vanilkovou esenci a sirup. Promícháme a touto hmotou polijeme jednotlivé pláty těsta.
  5. Na jeden plát natřeme 1/3 krému, položíme druhý plát, natřeme druhou třetinu krému, poklademe na čtvrtiny nakrájené banány a natřeme zbylý krém. Pěkně uhladíme a celý povrch polijeme glazurou (smetanu ohřejeme s medem, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme).