Tradiční rumové řezy


Spread the love

SUROVINY

Těsto (1 šálek = 200 ml):

4 ks vejce
1 šálek kr. cukr
6 lžic med
6 lžic olej
6 lžic mléko
2 lžíce jedlá soda
podle potřeby hladká mouka

Krém:

4 šálky mléko
8 lžic dětská krupice
250 g máslo
2 šálky moučkový cukr
rum podle chuti

Glazura:

1 bal. tmavá čokoláda
3 lžíce mléko
50 g máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme med, olej, mléko a jedlou sodu. Hmotu dáme do hrnce a za stálého míchání na mírném ohni vaříme, dokud hmota získá světle hnědou barvu. Podle potřeby přidáváme mouku a zpracujeme měkké nelepivé těsto, které zpracujeme do jedné kuličky a pak ji rozdělíme na 4 stejné části. Ještě horké je rozválíme na pomoučené pracovní desce na velký tenký plát a na opačné straně plechu ho upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů. Pečení trvá krátce – hned když těsto začne hnědnout ho z trouby vyjmeme.

  2. Do mléka přidáme dětskou krupici a uvaříme hustou kaši, kterou odstavíme a necháme vychladnout. Máslo utřeme spolu s cukrem a rumem do pěny, postupně přidáme uvařenou krupicovou kaši.
  3. Můžeme vrstvit. Na jeden plát těsta navrstvíme krém, položíme druhý plát těsta, znovu natřeme krém, položíme třetí plát těsta, znovu navrstvíme krém a zakryjeme to čtvrtým plátem těsta. Na vrch naneseme čokoládovou polevu (čokoládu rozpustíme ve vodní lázni, přidáme máslo a mléko). Pěkně uhladíme, můžeme ozdobit čokoládovou barevnou rýží.