Smetanové rohlíčky z kynutého těsta bez čekání na vykynutí


Spread the love

SUROVINY

600 ghladká mouka

1 bal.prášek do pečiva

1 lžičkasůl

100 mlolej

200 mlteplé mléko

250 mlzakysaná smetana

1 kostkadroždí

1 lžícekr. cukr

Dále budeme potřebovat:

1 ksžloutek

1 lžícemléko

sezam, kmín, mák na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do 100 ml mléka přidáme cukr, droždí a necháme vzejít kvásek.
  2. Ostatní suroviny smícháme v misce, přidáme kvásek a zpracujeme hladké těsto, které nenecháváme kynout. Pracujeme s ním hned.
  3. Rozdělíme ho na 4 stejné části a každou část rozválíme na pracovní desce do tvaru kruhu. Nakrájíme ho na trojúhelníky a naplníme nádivkou podle vlastní chuti – marmeláda, nutella, pudink, ořechy, mák, sýr, šunka … nebo nemusíte plnit, i tak jsou skvělé.
  4. Trojúhelníky srolujeme do croissantu a ukládáme je na papírem vyložený plech na pečení.Příprava receptu Smetanové rohlíčky z kynutého těsta bez čekání na vykynutí, krok 1
  5. Potřeme je žloutkem, do kterého jsme přidali lžíci mléka, posypeme semínky, zakryjeme utěrkou, necháme odstát 15 minut a dáme péct.
  6. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů dozlatova.
    Příprava receptu Smetanové rohlíčky z kynutého těsta bez čekání na vykynutí, krok 2Příprava receptu Smetanové rohlíčky z kynutého těsta bez čekání na vykynutí, krok 3Příprava receptu Smetanové rohlíčky z kynutého těsta bez čekání na vykynutí, krok 4Příprava receptu Smetanové rohlíčky z kynutého těsta bez čekání na vykynutí, krok 5Příprava receptu Smetanové rohlíčky z kynutého těsta bez čekání na vykynutí, krok 6