Slavnostní punčové řezy


Spread the love

SUROVINY

Světlé těsto:

7 lžicpolohrubá mouka

8 lžickr. cukr

8 lžicvoda

8 ksvejce

1 bal.kypřící prášek

Tříbarevné těsto:

2 hrnky(250ml) moučkový cukr

2 hrnkypolohrubá mouka

450 gpikantní džem (cca)

250 gmáslo

500 mlovocný sirup (nejlépe malinový)

100 mlrum

2 lžícekakao

½ bal.kypříci prášek

7 ksvejce

3 kspunčová polevá (polotovar Dr. Oetker)

1 lžíčkapunčová aroma

růžové barvivo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme, přidáme cukr, vodu, žloutky, nakonec směs rozdělíme na polovinu a připravenou mouku s kypř. práškem přisypeme až těsně před pečením. Z hmoty upečeme dva pláty na plechu s mastným papírem. Pečeme při teplote 180 ° C.
  2. Barevné těsto: žloutky utřeme s cukrem a máslem do pěny, přidáme mouku smíchanou s kypřícím práškem a nakonec tuhý sníh z bílků. Směs rozdelíme na tři části: žlutou, hnědou (přidáme kakao) a červenou (přidáme potravinářské barvivo).
  3. Na plech vyložený mastným papírem lžící klademe střídavě z každé barvy těsta hromádky a nakonec zarovnáme – dáme upéct do vyhřáté trouby na cca 180 ° C.
  4. Bílý piškotový plát natřeme polovinou džemu, položíme na něj barevné těsto hustě ho propícháme vidličkou a polijeme sirupem smíchaným s rumem a aromou. Je třeba použít celý obsah tekutiny, ale třeba dávat pozor, aby vám šťáva nestékala po bocích – nasákne spodní piškot.
  5. Natřeme druhou polovinou džemu, přikryjeme druhým plátem a polijeme polevou. Polevu necháme dobře ztuhnout a zaschnout a krájíme mokrým, dlouhým zoubkovaným nožem. Dobrou chuť!

Zdroj: Pečené, varené s Ivou