Rychlé kynuté rohlíčky s marmeládou


Spread the love

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

5 hrnků hladké mouky (hrnek o objemu 250ml)
2 lžíce krystalu
1/2 kostky čerstvého droždí
2 hrnky vlažné vody
1 lžička soli
1/2 hrnku oleje
1 ks vejce na potření

Náplň:

1 velká sklenice jablečných povidel
1 balení perníku na strouhání (150g)
2 lžíce rumu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do mísy vsypeme 2 hrnky mouky, přidáme cukr, rozdrobíme droždí, zalijeme 2 hrnky vody a projedeme hnětačem, dokud se vše nespojí. Necháme 10 minut odpočinout, poté přilijeme olej, opět zapneme hnětač a postupně vsypeme zbylé 3 hrnky mouky a 1 lžičku soli. Když zapracujeme všechnu mouku, zapneme hnětač na nejvyšší výkon a necháme 10 minut hníst. Já mám jen ruční elektrický mixér, takže věřte, že dostal pěkně do těla, ale “dala jsem to”.
  2. Zpracujeme hladké nelepivé těsto. Pokud se lepí, přidáme ještě trochu mouky. Ihned vykulíme na olejem potřenou pracovní desku, rozdělíme na požadovaný počet kousků (já rozdělila na 32 kusů).
  3. Pomocí dlaně nebo válečku každý kousek zvlášť roztlačíme do oválku (cca 15x10cm), k jedné kratší straně dáme lžíci náplně (domácí jablečná povidla se mi zdála příliš řídká, tak jsem je zahustila nastrouhaným perníkem a dochutila rumem.) a druhou polovinu nařízneme v centimetrových odstupech na takové třásně. Srolujeme od pevné části s náplní přes třásně a uložíme na plech vyložený pečícím papírem spojem dolů. Pracuji na mírně naolejované pracovní ploše.
  4. Rohlíčky hned potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme asi 30 minut na 170 stupňů.
  5. Z této dávky jsem upekla dva plechy po 16 kusech, celkem 32 rohlíčků.