Pečená rýže se šunkou a sýrem


Spread the love

SUROVINY

Budeme potřebovat:

4 šálkyvařená rýže

100 gstrouhaná mozzarella

100 gšunka

1 ksmrkev

2 lžícenasekaná petrželka

2 ksvejce

1 šálekmléko

150 gsmetanový sýr

1 hrneknastrouhaný parmazán

sůl
pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Rýži klasicky uvaříme v osolené vodě (já rýži vařím jako těstoviny – do hrnce dám vodu a přivedu ji k varu. Následně osolím, přidám rýži a vařím na nejnižším stupni 15 minut. Následně rýži scedíme přes síto a nechám okapat.)
  2. Ve velké misce smícháme uvařenou rýži, nastrouhanou mozzarellu, nakrájenou šunku, nastrouhanou mrkev, nasekanou petrželku, rozšlehaná vajíčka v mléce, smetanový sýr a polovinu hrnku nastrouhaného parmazánu. Osolíme a opepříme. Důkladně promícháme a takto připravenou směs navrstvíme do zapékací misky, kterou jsme důkladně vymastili olejem.
    Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 1Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 2Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 3Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 4

  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů cca 30 minut. Těsně před koncem vrch posypeme zbylým parmezánem a zapečeme do zlata.
    Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 5Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 6Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 7