Oreo cheesecake připraven za 30 minut bez pečení


Spread the love

SUROVINY

Sušenka:

250 gOreo sušenky

80 gmáslo

Krém:

350 gPhiladelphia krém nebo mascarpone

60 gmoučkový cukr

1 lžícevanilkové aroma

10 gželatina

50 mlvoda

200 mlsmetana ke šlehání

200 gbílá čokoláda

100 gOreo sušenky

20 mlcitronová šťáva

Na ozdobu:

Oreo sušenky
bílá čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si kulatou formu, kterou si vyložíme papírem (průměr formy 23 cm).
  2. Oreo sušenky si pomocí mixéru rozdrtíme a zalijeme je máslem. Hmotu důkladně promícháme a navrstvíme ji na dno formy. Pořádně rukama utlačíme a odložíme do chladničky.
  3. V misce si vymícháme smetanový sýr s moučkovým cukrem a vanilkou. Přidáme citronovou šťávu a mixérem důkladně vyšleháme.
  4. Želatinu si připravíme podle návodu ve vodě (necháme nabobtnat ve vodě – později zahřejeme, ale nevaříme.) Necháme vychladnout a přidáme ji k smetanového sýru.
  5. Čokoládu si rozpustíme nad párou a necháme ji mírně vychladnout. Následně ji přidáme k smetanového sýru a důkladně promícháme. Smetanu ke šlehání si vyšleháme v jiné misce a také ji přidáme do připravené čokoládové hmoty spolu s citr. šťávou. Důkladně promícháme. 
  6. Oreo sušenky si na hrubo nasekáme. 
  7. 1/3 připraveného krému si navrstvíme na sušenky, posypeme nahrubo nasekanými Oreo sušenkami, navrstvíme 2/3 krému a pěkně uhladíme. Vložíme do lednice nejlépe na celou noc. Vrch ozdobíme strouhanou čokoládou a Oreo sušenkami. Dobrou chuť!
    Příprava receptu Oreo cheesecake připraven za 30 minut bez pečení, krok 1Příprava receptu Oreo cheesecake připraven za 30 minut bez pečení, krok 2