Obyčejné rohlíky, zvenku křupavé a střídka nadýchaná a jemná jako pavučinka


Spread the love

SUROVINY

500 ghladká mouka

30 gsádlo

20 gdroždí

2 lžičkysůl

270 mlvlažná voda

1 ČLkr. cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si připravíme kvásek – ve vlažné vodě rozpustíme lžičku cukru, přidáme droždí a lžíci hladké mouky. Promícháme a necháme asi 10 minut stát. Mouku prosejeme do větší misky, přidáme ostatní suroviny a samozřejmě i kvásek. Vypracujeme nelepivé těsto a necháme kynout na teplém místě asi hodinu.
  2. Těsto rozdělíme na 80 g kuličky. Každou kuličku rozválíme na trojúhelník a stočíme ho do rohlíčku. Od širšího konce stáčíme k vrcholu trojúhelníku.
  3. Rohlíky poklademe na papírem vyložený plech a necháme kynout asi 40 minut. Nezapomeňte je přikrýt, aby těsto nevyschlo.
  4. Troubu vyhřejeme na 220 stupňů. Do trouby na dno vložíme hluboký plech, do kterého po vložení rohlíčků vylijeme šálek horké vody. Ihned troubu zavřeme a pečeme. Rohlíky před vložením také postříkáme vodou. Pečeme cca 7 minut na funkci horkovzduch. Po 7 minutách vyjmeme hluboký plech s vodou a rohlíky dopečeme dozlatova, asi 15-20 minut. Sledujeme.Příprava receptu Obyčejné rohlíky, zvenku křupavé a střídka nadýchaná a jemná jako pavučinka, krok 1