Nejrychlejší a nejlepší bublanina


Spread the love

SUROVINY

Budeme potřebovat:

300 gkr. cukr

6 ksvejce

1 bal.vanilkový cukr

300 gpolohrubá mouka

1/2 bal.prášek do pečiva

100 mlolej

100 mlvoda

ovoce – meruňky, švestky

Na drobenku:

4 lžícekr. cukr

4 lžícehrubá mouka

4 lžícehera/máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Vaječné bílky oddělíme od žloutků. Žloutky vyšleháme s kr. a vanilkovým cukrem do pěny. Když máme hmotu vyšlehanou, přidáme olej, vodu a nakonec i mouku smíchanou s práškem do pečiva.
  Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 1Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 2

 2. Do takto promíchané hmoty jsem přidala ušlehaný sníh z bílků a jemně vařečkou promíchala. Hmotu jsem navrstvila na větší plech na pečení, který jsem vymastila tukem a vysypala hrubou moukou. Těsto pečeme při teplotě 180 stupňů cca 5 minut.
  Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 3Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 4Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 5Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 6

 3. Ovoce nakrájíme na menší kousky a po 5 minutách těsto vyjmeme. Posypeme ho nakrájeným ovocem. Ovoce ukládáme na hustě. Vložíme zpět do trouby, pečeme 10 minut. Zatímco se těsto peče, připravíme drobenku z uvedených surovin.
  Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 7Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 8

 4. Po 10 minutách posypeme ovoce drobenkou a pečeme cca 30 minut. Průběžně kontrolujeme, každá trouba peče jinak. Upečený koláč vyjmeme a necháme vychladnout. Je nadýchaný, křehký a velmi chutný! V tomto letním počasí si myslím, že i ideální. Mňamka!
  Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 9Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 10Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 11Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 12Příprava receptu Nejrychlejší a nejlepší bublanina, krok 13