Nejlepší větrníky s vanilkovým a karamelovým krémem


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

3,5 dcl vody
170 g Palmarín /tuk/
250 g hladké mouky
5 ks vejce

Náplň 1 – vanilková:

500 ml mléko
1 ks zlatý klas
1 ks žloutek z vajíčka
1 ks vanilkový cukr
150 g krystalový cukr
250 g máslo

Náplň 2 – Karamelová:

1 ks Salko – kondenzované mléko
250 g máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do hrnce dáme vodu a Palmarín, necháme přejít varem (máslo se rozpustí a chvilku necháme sevřít). Přidáme mouku, kterou vařečkou mícháme, dokud nám nevznikne hustá lepicí hmota. Odstavíme z ohně a necháme alespoň chvíli chladnout, aby se nám vajíčka neuvařily.
  2. Do vychladlého těsta přidáváme postupně celá vejce, které do těsta zamícháme mixérem. Těsto je hladké a lepící.
  3. Pokud máte sáček na zdobení, naplníme ho těstem a na vymazaný plech tvarujeme větrníky. Těsto naroste i do šířky i výšky. Pečeme při 200 stupních ve vyhřáté troubě.

  4. Z mléka, zlatého klasu, žloutky, vanilkového cukru a krystalového cukru uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout. Máslo utřeme do hladka a vmícháme vychladlý krém.
  5. Salko v konzervě vaříme 2 hod. Po uvaření necháme vychladnout. Máslo utřeme do hladka a vmícháme vychladlé Salko. Z uvařeného Salka necháme trochu, abychom jím mohli ozdobit vrch větrníků.

  6. Upečené a vychladlé větrníky překrojíme na polovinu. Plníme nejprve krémem ze Salka (je tužší) a pak plníme vanilkovým krémem.
  7. Přikryjeme vrchní částí větrníku a vrch ozdobíme odloženým uvařeným salkem. Je to mnohem jednodušší, než dělat karamel nebo nějakou vrchní polevu.

  8. Větrníky má asi každý rád. Tyto větrníky jsou jako z cukrárny, kde místo šlehačky máme dva krémy, které jsou výborné. I když to vypadá možná složitě, příprava je jednoduchá a výsledek úžasný.