Krémové ledové kostky


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

7 ksbílku

7 lžickr. cukr

7 lžicpolohrubá mouka

Náplň:

7 ksžloutka

10 lžickr. cukr

1 lmléko

2 bal.vanilkový pudink

4 lžícehladká mouka

250 gmáslo

500 mlsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Z bílků si vyšleháme tuhý sníh a postupně přidáváme cukr. Do tuhého sněhu přimícháme mouku a takto připravené těsto navrstvíme na plech. Následně dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů asi 20 minut.
  Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 1Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 2

 2. Žloutky s cukrem vymícháme, přidáme 200 ml mléka a pudinkové prášky smíchané s moukou. Rozděláme si hladkou hmotu a přilijeme ji do hrnce, kde jsme si zahřáli 800 ml mléka. Přivedeme do varu a neustále mícháme. Hustý krém odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé hmoty přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme.
  Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 3Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 4

 3. Na upečené těsto si navrstvíme krém a na krém navrstvíme vyšlehanou šlehačku. Ozdobíme mandlovými lupínky a necháme v chladničce odpočívat minimálně 3 hodiny.
  Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 5Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 6Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 7Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 8

 4. Vychlazený zákusek nakrájíme na úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!
  Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 9Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 10Příprava receptu Krémové ledové kostky, krok 11