Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

350 gbílky

150 gmoučkový cukr

špetkasůl

180 gpolohrubá mouka

6 gprášek do pečiva

Krém:

500 gmascarpone

120 gmoučkový cukr

1 bal.vanilkový cukr

100 gkokos

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si plech o rozměru 32 x 34 cm, dno vyložíme papírem, troubu předehřejte na 180 stupňů a můžeme se pustit do přípravy.
  2. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny, postupně přidáváme moučkový cukr a šleháme, dokud nedostaneme tuhý, lesklý sníh. Vařečkou přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva a takto připravené těsto navrstvíme na plech.
    Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 1Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 2

  3. Rovnoměrně rozetřeme a pečeme cca 15 minut.Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 3
  4. Upečené těsto vyndáme z trouby, ihned stáhneme pečící papír a srolujeme spolu s vlhkou utěrkou do rolády.
  5. Mascarpone utřeme s cukrem, přidáme kokos a krém je hotový. Naplníme vychladlé těsto, srolujeme a vrch ozdobíme podle vlastní fantazie.
    Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 4Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 5Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 6Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 7Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 8Příprava receptu Křehká kokosová roláda s mascarpone krémem, krok 9