Hodně krémový zákusek s karamelem a banány


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce
4 lžíce kr. cukr
100 ml olej
10 g skořice
1 ks banán
1 bal. prášek do pečiva
1 šálek hladká mouka (250 ml)

Krém:

300 g kr. cukr
200 ml smetana
150 g máslo
1 bal. karamelový pudink
150 ml mléka
4 ks banán

Vrch:

čokoláda nebo karamelová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si formu na pečení o velikosti 32×23 cm, vyložíme ji papírem a poklademe na kolečka nakrájený banán (kolečka jsou tenké). Troubu si předehřejeme na 190 stupňů.
  2. Vajíčka s cukrem vyšleháme do pěny, přidáme skořici, olej a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Takto připravené těsto si navrstvíme na banány a pěkně uhladíme. Dáme péct do trouby na cca 15 minut. Upečeme testo necháme vychladnout.
  3. Smetanu si zahřejeme na ohni, ale nevaříme. Na pánvi si zkaramelizujeme cukr a když karamel máme hotový, přidáme teplou smetanu a za stálého míchání spojíme. Vaříme, dokud nemáme hmotu pěkně hustou. Následně odstavíme z ohně a necháme mírně vychladnout. Přidáme máslo a mícháním rozpustíme. Necháme zcela vychladnout.
  4. V mléce si uvaříme pudink a necháme vychladnout. Následně do vychladlého pudinku přidáme 1/2 karamelové hmoty a za stálého míchání mixérem vyšleháme. Do druhé poloviny karamelu si přidáme na jemno nakrájené banány a smícháme (můžeme mixérem promíchat, abychom neměli kousky banánů v náplni) a smícháme ji s pudingovou hmotou.
  5. Takto připravený krém navrstvíme na upečené těsto, polijeme karamelovou polevou a posypeme strouhanou čokoládou. Dobrou chuť!