Fenomenální nepečený čokoládový dort


Spread the love

SUROVINY

Budeme potřebovat:

240 mlvoda

100 gkr. cukr

1 bal.vanilkový cukr

400 gsušené mléko

250 gmáslo

100 gmáslové sušenky

100 gmleté vlašské ořechy

6 lžicmléko

100 gtmavá čokoláda

100 gbílá čokoláda

200 mlsmetana ke šlehání

1 bal.ztužovač

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vodu, 100 g kr. cukru a vanilkový cukr dáme do hrnce a ohřejeme. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme a postupně přidáváme za stálého míchání sušené mléko. Necháme chvíli vychladnout. Pak do hmoty přidáme máslo a vše mixérem vyšleháme do hladkého krému.
  2. Následně si z této hmoty oddělíme 200 g a přidáme ji k rozdrceným sušenkám, které jsme si v misce smísili s mletými vlašskými ořechy a mlékem.
  3. Takto připravenou hmotu navrstvíme na dno formy o průměru 20 cm, kterou jsme si vystlali pečícím papírem. Odložíme do chladničky.
  4. Připravíme si nádivky. Čokolády si každou zvlášť rozpustíme ve vodní lázni. Zbylý krém si rozdělíme na polovinu, do jedné přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu a do druhé rozpuštěnou tmavou čokoládu. Mixérem vyšleháme.
  5. Na základ navrstvíme tmavý krém, odložíme do ledničky na půl hodinu a následně navrstvíme krém z bílé čokolády. Na vrch vyšleháme šlehačku se ztužovačem a ozdobíme podle vlastní fantazie. Dobrou chuť!
    Příprava receptu Fenomenální nepečený čokoládový dort, krok 1Příprava receptu Fenomenální nepečený čokoládový dort, krok 2Příprava receptu Fenomenální nepečený čokoládový dort, krok 3

 Moje záliba a hobby ZDE