Fenomenální Florida řezy


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

200 g moučkový cukr
4 ks žloutky
100 ml oleje
100 ml mléka
200 g polohrubá mouka
sníh ze 4 bílků

Krém:

1 l mléka
3 bal. Zlatý klas /vanilkový pudink/
10 lžic krystalového cukru
4 bal. vanilkový cukr
2 lžíce rumu
pár kapek rumové esence
250 g másla

Šlehačka:

1 l smetany 33%
4 bal. ztužovače šlehačky /pro jistotu/
2 lžíce moučkového cukru

Dále budeme potřebovat:

min. 1 velká /cca 850ml/ konzerva sterilizovaných meruněk nebo alespoň 7 dcl láhev
meruňkový džem na potření piškoty
čokoláda a meruňky na zdobení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky utřeme s cukrem do pěny, během míchání přidáme olej a mléko. Nakonec rukou zamícháme mouku a tuhý sníh z bílků. Těsto vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný klasický velký plech a upečeme při 180 stupních.
  2. Krém: Z mléka cukru, vanilkového cukru a vanilkového pudinku si uvaříme pudink, který chladíme za občasného míchání, aby se nám neudělali bulky a kůže.
  3. Mezi tím si piškot pokapeme šťávou z meruněk, natřeme meruňkovým džemem a naskládáme na menší kousky nařezané, okapané meruňky. Když nám pudink vychladne, během míchání přidáváme po malých kouscích máslo a dobře zamícháme, na konec přimícháme rum a esenci a ještě dobře vyšleháme.
  4. Krém natřeme na rozložené meruňky a necháme celý koláček do druhého dne dobře ztuhnout. Na druhý den si / z vlastních zkušenosti / ručně vyšleháme litr smetany, /smetanu jsme měli samozřejmě v chladničce a 20-30 min. před šleháním si ji dáme do mrazáku/ se ztužovačem šlehačky a nakonec i s 2 lžícemi cukru.
  5. Dvě třetiny smetany natřeme na koláček, nožem si naznačíme řezy a jednu třetinu si dáme do sáčku se špičkou a každý řez ozdobíme šlehačkovou růžičkou.
  6. Dozdobíme a podáváme, pořezané dlouhým zoubkovaným mokrým nožem. Dobrou chuť !!!