Fantastický propadáváný koláč s pudinkem a zakysanou smetanou


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

5 ksvajec

250 gkr. cukr

100 mlolej

100 mlhorká voda

250 gpolohrubá mouka

1 bal.vanilkový cukr

1 bal.prášek do pečiva

2 lžícekakaa

Dále budeme potřebovat:

2 bal.čokoládový pudink

1 lmléko

6 lžickr. cukr

Poleva:

4 bal.zakysaná smetana

5 lžickr. cukr

4 bal.vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme s kr. a vanilkovým cukrem do tuhé pěny, postupně zašleháme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Přidáme olej a vodu a nakonec zlehka vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Polovinu těsta oddělíme a do jedné části přidáme kakao.
  2. Bílé těsto vylijeme na vymazaný a vysypaný plech o rozměru 25 x 35 cm a navrstvíme uvařený čokoládový pudink. Uděláme hromádky a navrstvíme kakaové těsto.
    Příprava receptu Fantastický propadáváný koláč s pudinkem a zakysanou smetanou, krok 1Příprava receptu Fantastický propadáváný koláč s pudinkem a zakysanou smetanou, krok 2

  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů, dokud se kraje nezačnou odlepovat od stěn plechu.
  4. Na ještě horký upečený koláč navrstvíme vymíchanú smetanu s kr. a vanilkovým cukrem. Pěkně uhladíme a necháme vychladnout, nejlépe nechat odpočívat celou noc v chladničce.
    Příprava receptu Fantastický propadáváný koláč s pudinkem a zakysanou smetanou, krok 3Příprava receptu Fantastický propadáváný koláč s pudinkem a zakysanou smetanou, krok 4Příprava receptu Fantastický propadáváný koláč s pudinkem a zakysanou smetanou, krok 5

Zdroj: Coolinarika