Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

500 gpolohrubé mouky

100 mlolej

cca 300 mlmléka

2 lžícecukru

1 ksvejce

špetkasoli

20 gdroždí (1/2 kostky)

Krém:

2 litrymléka

3 bal.vanilkové pudinky (3 x 37 g) nebo Zlatý klas (3 x 40 g)

3 ksžloutky

dle chutirum

100 gkrystalového cukru nebo podle chuti

1 bal.vanilkový cukr (20 g)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto: Je těsto na buchtičky dělávám v domácí pekárně, nejdříve dám všechno tekuté, pak sypké a navrch dám droždí. Mléko dávám běžně napůl s vodou, nebo dávám rostlinné mléko. Pokud budete dělat těsto ručně, udělejte si nejprve kvásek ze 100ml vlažného mléka, lžíce cukru a droždí a vypracujte si vláčné nelepivé těsto. Těsto nechám dobře vykynout a pak ho přeložím na pomoučený vál.
  2. Rozválíme (nepříliš tence) a vykrajovátkem vykrajujeme malé buchtičky. Buchtičky ukládám hustě při sebe na pomaštěný plech a každou dobře ponatírám olejem ze všech stran, aby se neslepily k sobě. Když je plech plný, buchtičky dobře ponatírám olejem, nechám je ještě na plechu asi 30 – 40 min. podkynout a pak je upeču. Okrajky těsta, které zůstanou po vykrajování buchtiček znova spracuju, nechám podkynout a znovu z něj vykrajujem malé buchtičky, které upeču v menším pekáčku. Já jsem pekla na 180 ° asi 25 min. (Řiďte se svou troubou – každá trouba peče jinak). Teplé buchtičky přelijeme na talíři horkým pudinkem.
    Příprava receptu Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, krok 1Příprava receptu Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, krok 2

  3. Krém: V troše studeného mléka (asi 300ml) rozmícháme do hladka vanilkové pudinky nebo Zlatý klas. V hrnci, ve kterém budu vařit krém si vyšleháme žloutky s krystalovým a vanilkovým cukrem do pěny. Postupně za stálého míchání přilijeme do žloutků zbylé mléko a pomalu přivedu do varu. Do vroucího mléka za stálého míchání vleji vanilkový pudink (rozmíchaný ve studeném mléce) a uvařím řidší pudink. Do horkého pudinku zamíchat trochu rumu na provonění (není nutné).
  4. Poznámka: Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete mléko, můžete mléko v receptu nahradit rostlinným mlékem (krém na foto je uvařený z mléka bez laktózy). Buchty, které nesníme dám zamrazit. V době nouze, když nestíhám vařit, buchty vyberu, zahřeju a uvařím k nim čerstvý krém.Příprava receptu Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, krok 3

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne