SUROVINY
Základ:
2 x 370 g listové těsto
Náplň:
1 l mléko
3 bal. zlatý klas nebo vanilkový pudink
3 ks vejce
200 g kr. cukr
1-2 lžičky vanilková esence
špetka sůl
Dále:
1 bal. šlehačka
moučkový cukr na posypání
POSTUP PŘÍPRAVY
-
Listové těsto jsem koupila už rozválené, to jsem rozvinula a uložila i s papírem na plech. Propícháme vidličkou a upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 st. asi 10 minut.
-
Druhé těsto rozměříme na stejné části a překrojíme ho na čtverce. V mém případě čtverce 8×8 cm a tři řádky po 5 ks.
-
Pokrájené čtverce upečeme stejně jako první plát. Zatímco těsto chladně v mléce metličkou rozšleháme zlatý klas nebo pudink, žloutky, vanilku, cukr a za stálého míchání uvaříme pudink. Bílky vyšleháme se špetkou soli na tuhý sníh. Ještě do horkého pudingu vmícháme tuhý sníh z bílků. Dobře promícháme, dokud se nám obě hmoty spoje.
-
Pudink vylijeme na těsto a rozetřeme ho. Necháme úplně vychladnout.
-
Šlehačku vyšleháme dotuha. Do šlehačky lze přidat i moučkový cukr, jak vám chutná. Natřeme na vychladlý pudink a na vrch uložíme čtverce z listového těsta.
-
Poprášíme moučkovým cukrem. Je výborný pořádně vychlazený z chladničky.