Black and white kostky


Spread the love

SUROVINY

Těsto:

6 ksvejce

6 lžickr. cukr

4 lžíceslunečnicový olej

10 lžicpolohrubá mouka

10 lžicmleté vlašské ořechy

2 lžícekakao

1 lžičkaprášek do pečiva

Světla nádivka:

800 mlmléka

100 gkr. cukr

2 bal.vanilkový pudink

250 gmáslo

100 gmoučkový cukr

2 bal.vanilkový cukr

Tmavá náplň:

500 mlsmetana ke šlehání

250 gtmavá čokoláda

Glazura:

100 gčokoláda

4 lžíceolej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílka a žloutka si oddělíme. 3 bílka si vyšleháme s 3 lžícemi kr. cukru do pěny a postupně přidáme 3 žloutky a 2 lžíce oleje. 5 lžic mouku si smícháme s 5 lžícemi mletých vlašských ořechů, 1/2 lžičky prášku do pečiva a 1 lžící kakaa a přimícháme tuto směs do vymíchaných vajíček. (Takto si upečeme 2 těsta – můžeme upéct i jedno a rozřezat ho nožem na polovinu).
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech o velikosti 20 x 30 cm, který jsme vyložili papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 15 minut.
  3. Připravíme si bílou náplň. 600 ml mléka si dáme na oheň, přidáme 100 g kr. cukru a vanilku. 2 vanilkové pudinky si vymícháme v 200 ml mléka a přidáme ho do teplého mléka. Vaříme do zhoustnutí a necháme vychladnout.
  4. Máslo s cukrem si vymícháme do pěny a postupně přidáváme vychladlý vanilkový krém.
  5. Připravíme si tmavou nádivku. 500 ml smetany si dáme do hrnce a zahřejeme. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Odstavíme z ohně a necháme zcela vychladnout. Vychladlou hmotu mixérem vyšleháme.
  6. Na upečený plát těsta si navrstvíme bílou nádivku, položíme druhý plát těsta a mírně ho utlačíme rukama. Navrstvíme tmavou nádivku a pěkně uhladíme. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali 4 lžíce oleje. Necháme ztuhnout.
  7. Nakrájíme úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!
    Příprava receptu Black and white kostky, krok 1Příprava receptu Black and white kostky, krok 2