8 skvělých nápadů na chutné saláty s kukuřicí


Spread the love

1. Salát zeleninový sen s kukuřicí

Jednoduchý zeleninový salát s kukuřicí s omáčkou z majonézy a zakysané smetany. Pokud byste chtěli svěží salát, majonézu nepřidávejte, stačí když použijete zakysanou smetanu, ochutíte ji citronovou šťávou.

, krok 1

Potřebujeme: 300 g zelí, 2 rajčata, 3 okurky, 1 papriku, šunku, konzervu kukuřice v sladkém nálevu a chipsy (nemusí být). Na dressing budeme potřebovat majonézu, zakysanou smetanu a citronovou šťávu (množství záleží na chuti).

Postup: Zelí nakrájíme nadrobno, přidáme nakrájenou papriku, rajče, okurku, přidáme celou konzervu kukuřice a polámané chipsy. Majonézu a zakysanou smetanu smícháme v misce, přidáme citronovou šťávu a přidáme k salátu. Ještě ochutíme solí a pepřem a můžeme podávat.

2. Jednoduchý kukuřičný salát se salámem

Někdo do salátů nepřidává salám, ale kvalitní šunku. Někteří chlapi preferují salám, proto je tento salát vhodný zejména pro chlapy.

Potřebujeme: okurku, kukuřici, salám, vajíčka uvařená natvrdo, bylinky podle chuti a majonézu.

Postup: Okurku, kukuřici, na proužky nakrájený salám smícháme v misce, přidáme nadrobno pokrájená vajíčka, která jsme uvařili natvrdo a nechali vychladnout, nasekané bylinky a vše důkladně promícháme. Jako dressing použijeme majonézu.

3. Kuřecí salát s mrkví a kukuřicí

Zdravá mrkev nesmí chybět v klasickém bramborovém salátu tak jako hrášek. Místo brambor kukuřice, místo hrášku kuřecí maso a nový salát je na světě.

, krok 2

Potřebujeme: středně velkou cibuli, polovinu velké plechovky kukuřice, 200 g na hrubém struhadle nastrouhanou mrkev, 200 g uvařených kuřecích prsíček a balíček kukuřičných lupínků nebo krutóny.

Postup: Nastrouhanou mrkev, natrhaná kuřecí prsa, nalámané kukuřičné lupínky, kukuřici a nastrouhanou cibuli smícháme v misce a přidáme majonézu, případně nízkotučný bílý jogurt. Vše pořádně promícháme, ochutíme solí a pepřem a můžeme podávat.

4. Salát z krabích tyčinek s kukuřicí

Jeden z nejlepších salátů, které můžete připravit pro své hosty. Jednoduchý, rychlý a hlavně velmi chutný.

, krok 3

Potřebujeme: 450 g krabích tyčinek, 6 listů čínského zelí, okurka, 400 g kukuřice, 4 vajíčka uvařená natvrdo, svazek čerstvého kopru (nemusí být), svazek jarní cibulky, majonéza nebo bílý jogurt jako dressing, pepř a sůl.

Postup: Vajíčka uvaříme natvrdo, kukuřici scedíme z nálevu. Cibulku a kopr omyjeme a nasekáme nadrobno. Krabí tyčinky nasekáme na malé kousky, přidáme na proužky nakrájené čínské zelí, kukuřici, na drobno nakrájená vajíčka, nasekaný kopr a cibulku a vše spolu promícháme, ochutíme solí a pepřem a přidáme majonézu nebo bílý jogurt.

5. Zelný salát s krabími tyčinkami a kukuřicí

Další skvělý recept na vynikající svěží salát s krabími tyčinkami, zelím, paprikou a klobáskou.

Potřebujeme: zelí, krabí tyčinky, kukuřici, papriku, klobásku, syrovou mrkev, česnek, sůl a pepř, zakysanou smetanu jako dressing.

Postup: Zelí nakrájíme nebo nastrouháme na proužky, osolíme a necháme stranou odstát. Zelí pustí vodu, kterou vylijeme, přidáme zakysanou smetanu a promícháme. V druhé misce smícháme nadrobno pokrájené krabí tyčinky, kukuřici, na proužky nakrájenou papriku, na kolečka nakrájenou klobásu, nastrouhanou syrovou mrkev, prolisovaný česnek. Celou hmotu osolíme, přidáme zelí se zakysanou smetanou a promícháme.

6. Salát FANTAZIE

Zeleninový křupavý salát s chutí tvrdého sýra. Můžete použít eidam, čedar a s parmezánem to je taková chuťovka, že na posezení sníte i celou dávku.

Potřebujeme: 2 čerstvé okurky, 1 červenou papriku, 1 hlávku čínského zelí, polovinu červené cibule, konzervu kukuřice v sladkém nálevu, 100 g tvrdého sýra, 200 g majonézy nebo zakysané smetany, na ochucení sůl a pepř.

Postup: Zeleninu nakrájíme na malé kousky, přidáme kukuřici, kterou jsme předem scedili a nastrouhaný sýr na jemném struhadle. Vše ochutíme solí a pepřem a na závěr přidáme majonézu nebo zakysanou smetanu.

7. Nejjednodušší klobásový salát s kukuřicí a hráškem

Není nic jednoduššího než smíchat chutné suroviny, které jsou zdravé. Jako příloha nebo jako zdravé hlavní jídlo můžete podávat tento salátik.

Potřebujeme: plechovka kukuřice, plechovka hrášku, 300 g klobásky nebo vařeného uzeného masa, 4 vajíčka uvařená natvrdo, 300 g zelí, sůl a pepř podle chuti a jako dresink majonéza, případně zakysaná smetana nebo bílý jogurt.

Postup: Kukuřici a hrášek scedíme a přidáme na kolečka nakrájenou klobásu, nadrobno nakrájená vajíčka, nasekané zelí. Vše osolíme a opepříme, přidáme majonézu nebo bílý jogurt, případně zakysanou smetanu a promícháme. Ochutnáme, dochutíme a podáváme.

8. Kuřecí salát s bramborem

Super recept i pro masožravců. Kuřecí prsa, brambory, okurky, houby, sýr, no co víc potřebujeme na chutný salát. Určitě zkuste.

, krok 4

Potřebujeme: 2 kuřecí prsa, 3 vajíčka, 2 brambory, 4 nakládané okurky, 1 plechovka nakládaných hub, 80 g tvrdého sýra, sůl, pepř, majonéza jako dressing, kukuřice, bylinky.

Postup: Uvařená kuřecí prsa natrháme do misky, přidáme uvařená vajíčka, která jsme nakrájeli nadrobno, uvařené brambory, nakrájené na kostičky, na jemném struhadle nastrouhanou nakládanou okurku, přidáme nakládané houby, na hrubém struhadle nastrouhaný sýr, kukuřici, nasekané bylinky a majonézu. Vše promícháme, ochutíme solí a pepřem a můžeme podávat.